akcia


Okná a dvere » Parapetné dosky

Vnútorné Parapety


- Trieda A

Parapety Werzalit vďaka svojim vlastnostiam a výhodnej cene sú ideálnym riešením ako pre novostavby, tak aj pre rekonštrukcie. Jadro dosky je z prírodne navoskovaného dreva, ktoré je patentovanou vysokotlakovou metódou zušľachťované s vysokokvalitnými živicami na robustné drevené výlisky. Dosky sú bez škár, lisované z jedného kusu do formy. Tým získavajú vysokú hustotu a pevnosť v tlaku. Jadro a vrstvy sú spolu nerozlučne spojené. Parapetné dosky sa dodávajú v šírkach od 10 do 60 cm a do dĺžky až 5,5 m.

Vnutorne Parapety Trieda A

Povrchová úprava s dekorom dreva alebo mramoru vzbudzuje pocit ušľachtilého povrchu a umožňuje zvýrazniť štýl a charakter ľubovoľného interiéru. Boky parapetu sú chránené plastovými koncovkami alebo laminovaním.Parapety sa vyznačujú extrémnou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, vysokým teplotám, vlhkosti a všetkým v domácnosti používaným kyselinám a lúhom. Testy dokázali odolnosť povrchu pri kontakte s rozpáleným predmetom (napr. nedbanlivo odložené kuchynské náradie) bez viditeľných stôp poškodenia povrchu, ako i odolnosť pri priamom kontakte s rozpálenou cigaretou. Stopy sadzí na mieste opálenia je možné ľahko odstrániť čistiacim prostriedkom. Podobne ako i stopy po náhodnom znečistení písacími prostriedkami.

- Trieda B

Parapety sú vyrábané z dvoch kusov lisovanej drevotriesky - dosky a čela parapetu - s jemnými zaoblenými hranami. Spoj dosiek je ukrytý pod tenkou vrstvou laminovaného povrchu, ktorý je krátkodobo odolný vode.
Vhodné sú najmä do bytov, vykurovaných a suchých priestorov. Pôsobením vlhkosti dochádza k rozpadu materiálovej štruktúry parapetu, preto sú nevhodné do vlhka - kúpeľní a pod. Stopy po opálení cigaretou alebo inom mechanickom znečistení je možné odstrániť čistiacim prostriedkami.

Vnutorne Parapety Trieda B


- Trieda C

Lacný plastový komôrkový parapet nízkej hmotnosti, komôrková štruktúra sa však vizuálne prejavuje jemnými priehybmi na povrchu.
Nevýhodou je riziko nevratnej tvarovej deformácie pod vplyvom pôsobenia rôznych teplôt napr. v zimnom období (parapet ohrievaný prúdením vzduchu od radiátora náhle ochladený mrazivým vzduchom pri vetraní otvoreným oknom) - preto nie je vhodné ich umiestnenie v blízkosti vykurovacích telies.
Povrchová vrstva je citlivá na poškodenie ostrými alebo horúcimi predmetmi. Kontakt napr. s horúcim hrncom alebo zapálenou cigaretou roztaví povrchovú vrstvu a zanechá neodstrániteľné stopy na doske parapetu.

Vnutorne Parapety Trieda C


Vonkajšie Parapety


- Trieda A

Parapety predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okien.
Sú z ťahaných AL profilov hr. 1,5 - 3 mm (podľa šírky parapetu), vďaka čomu si udržujú tvarovú stabilitu a nedochádza k vykrúcaniu v pozdĺžnej osi. Vyznačujú sa dlhodobou trvanlivosťou, odolnosťou voči počasiu a nízkou tepelnou rozťažnosťou - dĺžka parapetu môže mať až 6 m bez nutnosti nadpájania. Na koncoch sú osadené hliníkovými koncovkami pre bočné zapustenie pod omietku. Nos parapetu má výšku 25 mm. Parapety sa dodávajú v povrchovej úprave prírodný hliník, eloxovaný stredný bronz a vo všetkých farbách podľa RAL. Vďaka svojim vlastnostiam sú najpoužívanejšími parapetmi v Európskej únii.

Vonkajsie Parapety Trieda A


- Trieda B

Parapety z hliníkových profilov hr. 1 mm - ekonomickejšia varianta.
Oproti triede A má nos väčšie zaoblenie, výška nosa parapetu je 30 mm. Parapety majú plastové koncovky pre zapustenie pod omietku, ktoré sú len v hnedej, striebornej a bielej farbe. Parapety sa dodávajú v povrchovej úprave práškovou farbou v troch základných odtieňoch hnedá, strieborná a biela alebo vo farbách podľa RAL.

Vonkajsie Parapety Trieda B


- Trieda C

Lacná varianta parapetov z ohýbaného hliníkového plechu hrúbky do 1 mm.
Osadené sú plastovými koncovkami, povrchová úprava parapetov je len striekanými práškovými farbami. Aj keď má tieto parapety Slovaktual v ponuke, ich použitie nedoporučuje. Kvôli menšej tvarovej stabilite (priehyb a vykrúcanie v pozdĺžnej osi) sú vhodné skôr ako náhradné lacné, prípadne ako dočasné riešenie ak sa mieni budova v blízkej budúcnosti zateplovať a bude sa meniť hrúbka obvodového plášťa budovy (napr. u starších bytoviek).

Vonkajsie Parapety Trieda C


Kontakt


EKOTECH

Levočská 14
080 01 Prešov

tel./fax: 051/7714 960

mobil: 0902 950 865

e-mail:

Otváracie hodiny


Pondelok08:30 - 17:00
Utorok08:30 - 17:00
Streda08:30 - 17:00
Štvrtok08:30 - 17:00
Piatok08:30 - 16:00
Sobotazatvorené
Nedeľazatvorené


© 2012-2018 ekotechpo.sk. Všetky práva vyhradené.